Za gustem

Nejnovější video reportáže

13. epizoda: Biopekárna Zemanka

01. 12. 2021

Pořad Za gustem Lukáše Hejlíka jde do finále! Poslední epizoda bude plná mouky, hnětení a pečení, vypravili jsme se totiž ke známému výrobci sušenek a krekrů v bio kvalitě. Vítejte v Biopekárně Zemanka!

Přečíst

12. epizoda: Byliny AAlia ze Svojetic

15. 11. 2021

Bylinkářství má v České republice dlouhou tradici. Jsme proto rádi, že se i v dnešní uspěchané době stále myslí na tato odvětví, která potřebují svůj čas a péči. Vydejte se s Lukášem Hejlíkem a Karolínou Fourovou na prohlídku kouzelného statku ve Svojeticích, kde sídlí rodinná firma AAlia. Nová epizoda Za gustem Lukáše Hejlíka právě začíná.

Přečíst

11. epizoda: Cyrilovy brambůrky

01. 11. 2021

Rodinná firma, která má letitou historii a stále si drží svou skvělou kvalitu. Další zastávka na našich cestách za lokálními dodavateli nás dovedla do Zlínského kraje. Máme tu novou epizodu Za gustem Lukáše Hejlíka, která bude jen a jen o bramborách.

Přečíst

10. epizoda: Energetický nápoj Erebos

15. 10. 2021

Český nealkoholický nápoj plný bylin a koření, který může pomoci povzbudit tělo a potěšit chuťové buňky. Přesně tak by se dal v jedné větě popsat Erebos, energetický drink vyráběný v Moravskoslezském kraji. Další díl Za gustem Lukáše Hejlíka bude tentokrát plný poctivé bylinné síly!

Přečíst

9. epizoda: Levandulové údolí

01. 10. 2021

Máte rádi voňavou levanduli? A věděli jste, že jednoho z největších bio producentů na světě najdete právě v Čechách? Podívejte se společně s námi do Levandulového údolí, které je plné této blahodárné rostliny. Nový díl Za gustem Lukáše Hejlíka právě začíná.

Přečíst

8. epizoda: Moštárna Louny

16. 09. 2021

Určitě jste ho už ochutnali a po prvním doušku se ho nemohli nabažit. Mošt je tradiční český nápoj, který se v domácnostech i obchodech objevuje už dlouhé roky. V BILLE si můžete nakoupit zásoby od našeho regionálního dodavatele Moštárna Louny. A právě k němu se Lukáš Hejlík, hrdý lounský rodák, vydal v dnešním díle pořadu Za gustem Lukáše Hejlíka!

Přečíst

7. epizoda: Jihočeské Jerky

02. 09. 2021

V obchodech jste na něj už určitě narazili. Malé balení sušeného masa, které vám dodá hromadu energie. Jihočeské Jerky jsou na trhu už několik let a vyrábějí se z kvalitního masa od tuzemských dodavatelů. V regionální nabídce BILLY nesmí chybět, a proto jsme se vydali do výrobny této známé české firmy. Další díl Za gustem Lukáše Hejlíka bude opravdu masový!

Přečíst

6. epizoda: Těstoviny Green Apotheke

12. 08. 2021

Milují je lidé po celém světě a k mání je nespočet druhů. Ano, dnes jsme se rozhodli prozkoumat zázemí výroby oblíbených těstovin. A ne jen tak ledajakých, v novém díle Za gustem Lukáše Hejlíka jsme se vydali do výrobny firmy Mediate, která pod značkou Green Apotheke prodává luštěninové těstoviny a další zdravou výživu. Jde se na to!

Přečíst

5. epizoda: Fermentáda z Kerska

29. 07. 2021

Fermentace (jinak také kvašení) je známý proces a metoda pro uchovávání surovin. Nejde ale o žádnou novinku, fermentování znali už naši předkové a hojně ho využívali. Už jste ale někdy ochutnali kvašenou ovocnou limonádu? V novém díle Za gustem Lukáše Hejlíka se dozvíte, jak tento osvěžující nápoj vyrábějí v Kerské limonádovně.

Přečíst

4. epizoda: Bylinné čaje LC Rosa

14. 07. 2021

Mnozí si bez nich nedokáží představit ráno, pro některé je to příjemný odpolední rituál a jiným mohou pomáhat s různými neduhy. Ano, řeč je o bylinných čajích. Tentokrát jsme se vypravili do české firmy LC Rosa, která se na jejich výrobu specializuje už řadu let. Čtvrtý díl pořadu Za gustem Lukáše Hejlíka je tu pro vás v plné parádě.

Přečíst

3. epizoda: Palírna Agnes

01. 07. 2021

Pálenky mají v České republice dlouhou tradici, na kterou řada firem navazuje, ale s moderním vybavením dnešní doby. Jednou z nich je i česká palírna Agnes z Bohdanče, kde se vyrábějí kvalitní ovocné destiláty. A nejen to! Vydejte se s námi na další výlet po výrobnách tuzemských prodejců. Třetí díl pořadu Za gustem Lukáše Hejlíka právě začíná.

Přečíst

2. epizoda: Pečený čaj, nápoj plný ovoce

09. 06. 2021

Už jste slyšeli o pečeném čaji? Je plný ovoce všeho druhu, krásně voní a dopřát si ho můžete v podstatě kdykoliv během roku. Obvykle se sice podává tento nápoj horký, ale i ve studené variantě si na něm náležitě pochutnáte. Chcete vědět, jak se vyrábí? Pojďte společně s Lukášem Hejlíkem nakouknout pod „víčko" české firmě Nature Notea, je tu druhý díl pořadu Za gustem Lukáše Hejlíka.

Přečíst

1. epizoda: Křupavé Farmářské brambůrky

02. 06. 2021

Dopřáváme si je u televize, na oslavách, ale i jen tak na chuť. Pořádné brambůrky musí být vždy krásně křupavé a dobře ochucené. A přesně takové umí v Havířově, nejmladším městě České republiky. Pojďte se s námi podívat, jak se vyrábějí poctivé Farmářské brambůrky – je tu první díl nového pořadu Za gustem Lukáše Hejlíka!

Přečíst
biopekarna-1_za-gustem_prosinec.jpg

13. epizoda: Biopekárna Zemanka

byliny-aalia-1_za-gustem_listopad.jpg

12. epizoda: Byliny AAlia ze Svojetic

cyrilovy-bramburky-1_za-gustem_listopad.jpg

11. epizoda: Cyrilovy brambůrky

erebos_za-gustem_rijen.jpg

10. epizoda: Energetický nápoj Erebos

levandulove-udoli_za-gustem_rijen.jpg

9. epizoda: Levandulové údolí

mostarna_za-gustem_zari.jpg

8. epizoda: Moštárna Louny

jerky_za-gustem_zari.jpg

7. epizoda: Jihočeské Jerky

testoviny-green-apotheke_za-gustem_cervenec.jpg

6. epizoda: Těstoviny Green Apotheke

fermentada_za-gustem_cervenec.jpg

5. epizoda: Fermentáda z Kerska

bylinne-caje-lc-rosa_za-gustem_cervenec.jpg

4. epizoda: Bylinné čaje LC Rosa

palirna-agnes_za-gustem_cervenec.jpg

3. epizoda: Palírna Agnes

hejlik-2-epizoda-naturenotea_zagustem_cerven.jpg

2. epizoda: Pečený čaj, nápoj plný ovoce

hejlik-1-epizoda-bramburky_zagustem_cerven.jpg

1. epizoda: Křupavé Farmářské brambůrky

Další reportáže

BILLA a dobré jídlo patří neodmyslitelně k sobě. V menších reportážích a článcích vám představíme další naše dodavatele, zajímavé výrobce, ale také nové i dobře známé podniky. Vydejte se s námi do světa gastronomie.